לומדה ממוחשבת - סימון וי או קליעה למטרה?
מזהה: 980

בשנים האחרונות החינוך לוחץ את ידו למחשב ולאינטרנט, בכל נושא ובכל מקצוע ישנה נגיעה של מחשב. החל ממשימות מתוקשבות, חיפוש מידע בסמארטפון ועד לתקשורת אינטרנטית בין המורה לתלמיד ולהורה.

ללמידה בערוץ הממוחשב והאינטרנטי יתרונות רבים. התלמידים התרגלו למיידיות וגירויים רבים כך שקשה להם להתרכז במורה שעומד מולם הרבה זמן ומדבר. המשחק / הלומדה מספקים את התוכן הרלוונטי בדרך שהתלמידים רגילים אליה, במיידיות, צבעוניות, אינטראקטיביות ובצורה חווייתית.

הלומדה מספקת למידה עצמית, התלמיד נמצא לבד מול המחשב ונדרש ללמוד את החומר בעצמו ולהתמודד עם הנושא באופן עצמאי. נמצא שדרך הלמידה העצמאית אפקטיבית יותר מאשר קבלת תוכן מגורם אחר שמלמד את התלמיד.

קצב הלומדה מותאם ללומד, כל תלמיד יכול להתקדם במשימות בקצב שלו. תלמידים מתקדמים לא צריכים להמתין לאחרים ותלמידים מתקשים לא צריכים להרגיש שכולם מתקדמים יותר מהר מהם. כל תלמיד מול המחשב בקצב שלו.

העולם היום מושתת על מחשוב ואינטרנט, בכל התחומים. החינוך גם מתקדם לשם, למידה מותאמת למאה ה-21. אין סיבה להישאר מאחור ולא ליהנות ולהיעזר בשפע הטכנולוגי שקיים מסביבנו.

 

מהם החסרונות בלומדה ממוחשבת?

התלמיד נמצא מול מחשב, למחשב אין רגשות והוא לא יכול לקרוא ניואנסים ופרצופים שהתלמיד מבטא. הלומדה מספקת מידע יחסית "קר" ללא תיווך אנושי.

הלומדה לא מאפשרת "פינג פונג" בין המורה לתלמידים של שאלות או הערות. כמו כן, אין הפרייה מתלמידים אחרים, התלמיד מקבל את המידע והוא נשאר אצלו.

לעיתים הלומדה מועברת כ"שלח ושכח", סימון וי על נושא מסוים בלי העמקה בו. אמנם היא נותנת פתרון כמילוי "חור" של מורה שנעדר וכדומה, אך לאחר מכן תהליך הלמידה נפסק ואין המשכיות.

האם יש פתרון?

ישנו פתרון. ניתן ליישם את היתרונות הברורים של לומדה ממוחשבת אינטראקטיבית ולמחוק את החסרונות.

איך עושים את זה?

אצלנו במרווה תקבלו מערכי שיעור בהלימה ללומדה. בלומדה התלמיד יעבור שיעור בלמידה עצמית ואחריו יגיע השיעור עם המורה. שיעור ההמשך ייתן העמקה למידע שהתלמיד קיבל על ידי מענה על שאלות מהתלמידים, פעילויות קבוצתיות שבהן תהיה הפרייה הדדית משאר תלמידי הכיתה. כמובן שהשיעור ייתן גם את המגע האישי הכל כך חשוב לאחר התוכן הממוחשב שהתלמיד קיבל.

מורה שמכיר את התלמידים יוכל להעצים את תהליך הלמידה ולתווך את הנושאים בצורה מיטבית, זאת לאחר שהם קיבלו בסיס נרחב של ידע וכעת יכולים להעמיקו.

כך ניתן לנצל את היתרונות של הלומדה לטובת התלמידים ותהליך הלמידה.

למידע נוסף פנו אלינו.

יצירת קשר
מרווה - פיתוח למידה למאה ה 21 - טלפון 054-5214229
יצירת קשר
טלפון: 054-5214229
עבודות אקדמיות
בקשתך בביצוע....
האם לעבור לסל הקניות?
לא. השאר בעמוד זה